کار آفرین هرگز بازنشسته نمی‌شود

۳ دقیقه زمان مطالعه

کارآفرین

شاید عنوان، کار آفرین هرگز بازنشسته نمی‌شود برای اکثر دوستان یک جمله ایده‌آل و فانتزی باشد؛ اما حقیقت اینست که این جمله برای یک کار آفرین واقعی وجود دارد.
موضوعی که تمامی کار آفرینان بزرگ آن را تایید می‌کنند. اگر به تازگی پا به دنیای کار آفرینی گذاشته‌اید؛ و قصد دارید یک کار آفرین موفق باشید و کسب و کار خود را شروع و یا توسعه دهید پس این مقاله را از دست ندهید.

کار آفرین کیست؟

در ایالات متحده کارآفرین به شخصی می‌گویند که برای هزاران نفر کار ایجاد کند البته در بین عموم مردم به اشتباه صاحبان مشاغل کوچک هم کارآفرین خوانده می‌شوند.

اگر خوب توجه کنید در هر جامعه‌ای از عصر حجر تا امروز در قرن بیست و یکم همیشه افرادی بوده‌اند که پیشرو در نوآوری بوده‌اند.
اگر نبودند این افراد پیش‌رو شاید هرگز چرخی اختراع نمی‌شد و به دنبال آن دیگر چیزها به وجود نمی‌آمد. حقیقت اینست که انسان موجودی راحت طلب است اما جنس کارآفرینان فرق دارد. آنها همیشه و از همان دوران کودکی به دنبال کاری جدید و منحصر به فرد هستند.
اشتباه نکنید نمی‌خواهیم بگوییم که برای کارآفرین بودن باید یک انسان ویژه باشید و مثل سوپرمن همه را نجات دهید اما می‌توان این خصلت را در کودکان و حتی بزرگسالان پرورش داد. به عنوان مثال یک کارآفرین با ترکیب دو وسیله، وسیله‌ای جدید اختراع می‌کند تا مردم راحت‌تر زندگی کنند.

خواندن  مراقب زامبی‌های کسب و کار باشید!

تخته اسکی‌های کسالت بار

جک برتون(Jack Burton) کارآفرین آمریکایی است که فقط با تغییر در تخته اسکی که در ۱۴ سالگی دیده بود و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه با برند Burton به بازار عرضه کرد.
جک می‌گوید مردم فکر می‌کنند تخته اسکی‌های شرکت من تخته‌هایی جدید است در حالی که اینطور نیست، من فقط تخته اسکی‌های کسالت بار موجود در بازار را نسبت به نیاز واقعی مردم تغییر دادم و مردم هم همیشه حاضر به پرداخت پول بیشتری برای محصولی با کیفیت‌تر هستند.

ویژگی‌های بارز یک کارآفرین

شاید سخت باشد که بگوییم یک کارآفرین چه ویژگی‌هایی دارد اما در اینجا چند ویژگی بارز کار آفرینان را برای شما لیست می‌کنیم.
۱- فعال و پر انرژی
افراد کارآفرین نیازی به تشویق دیگران ندارند و در واقع از درون پر انرژی هستند و خودشان به خود انرژی می‌دهند.
۲-مشتاق موفقیت
یک کارآفرین همیشه به دنبال رسیدن به طرح و ایده‌های نو خود است و تا رسیدن به خواسته‌ها  و اهداف خود این اشتیاق سوزان را حفظ می‌کنند.
۳- واقع گرا
یک کارآفرین می‌داند که کتاب‌ها و دیگر منابع فقط استارت و شکل دهنده افکار او هستند و تا رسیدن به هدف پیچ و خم‌های زیادی در مسیر در پیش دارد.

۴- همیشه دانشجو

اشتباه نکنید فقط تحصیلات آکادمیک نه بلکه در زندگی و کار هم همیشه به دنبال یادگیری مسائل جدید هستند و از این مسئله هم هیچ ترسی ندارند.

۵-انعطاف پذیر و سازگار
یک کارآفرین خود را با تمامی شرایط وفق می‌دهد و به اصطلاخ آداپته می‌شود؛ هوای گرم و سرد، نیروی ماهر و غیر ماهر وجود رقبای سرسخت و صدها مسئله دیگر در مسیر کارآفرین بی‌معناست.
او یا با انعطاف خود با مسائل کنار می‌آید و یا راه حلی جدید برای مسائل پیش روی خود پیدا میکند. فراموش نکنید که مردان بزرگ یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

خواندن  استارتاپ های موفق جهانی

۶- اخلاق حرفه‌ای
یک کارآفرین می‌داند که با اخلاق خوب خود بسیاری از مشکلات سر راه خود را به راحتی بر می‌دارد و در واقع اخلاق خوب او باعث افزایش اعتماد به نفس او هم هست و این دو به صورت یک چرخه یکدیگر را حمایت می‌کنند.
۷- فکر بزرگ
کارآفرین همیشه فکر بزرگ دارد و از افکار بزرگ خود هیچ هراسی ندارد
و همین باعث می‌شود سریعتر ایده‌های ناب خود را به واقعیت برساند و آن را تبدیل به کارخانه پول سازی برای خود و هزاران نفر دیگر کند.
۸- به فکر بازنشستگی نیستند
اعتقادی عمیق دارند که یک کار آفرین هرگز بازنشسته نمی‌شود پس همیشه تا آخرین لحظه از عمر خود را در محل کار و در واقع با کاری که به آن عشق می‌ورزند سپری می‌کنند.

کارآفرین در یک کلام

در یک کلام کار آفرین یعنی هزاران ویژگی مهم، کوچک و بزرگ در یک فرد که آنها را در خود پرورش داده و این یعنی اینکه
کارآفرین از کره مریخ نمی‌آید باید این روحیه را در خود پرورش دهیم.
شما تا چه حد این ویژگی‌ها را در خود پرورش داده‌اید؟
فراموش نکنید که سن، تحصیلات و هزاران بهانه دیگر در صورت داشتن روحیه کارآفرینی کم رنگ می‌شوند و شما می‌توانید حتی در سن ۱۴ سالگی و یا در سن ۶۰ سالگی دست به نو‌آوری بزنید و همه را شگفت زده کنید.


بیشتر بخوانید:

تکنیک رادار، شناسایی رقیبان در کسب و کار
قانون جذب در کارآفرینی
مراقب زامبی‌های کسب و کار باشید
هدف گذاری به سبک بانجی جامپینگ
ریسک کن پرواز با یک موتور
امید معجزه میکند

خواندن  قانون جذب در کارآفرینی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.