کتاب نه، من فیل نیستم منتشر شد

۲ دقیقه زمان مطالعه

نه، من فیل نیستم

کتابی نو، “نه، من فیل نیستم”

شاید برای شروع بد نباشد بگویم که حتما از اسم کتاب تعجب کردین. نه، من فیل نیستم” اما تعجبی ندارد وقتی صدها زنجیر فکری را به افکار خود بسته‌ایم و حاضر به پاره کردن هیچ کدام هم نیستیم!

هر فردی برای خود هزاران خاطره از کودکی و شاید از چند روز پیش خود داشته باشد خاطرات خوب و یا بد، اما مساله اینجاست که این خاطرات به چه صورت در حافظه شما نقش بسته است.

ما در اینجا اسم این نقش را باور می‌گذاریم. حتما در روی قطعات فولادی و یا بتنی دیده‌اید که آرم و برچسب یک شرکت چطور نقش بسته است. حال فرض کنید که ذهن یک انسان به ویژه در”کودکی” مثل آهن گداخته است و یا مثل یک قالب بتنی که هنوز سفت و سخت نشده است شما به راحتی می‌تواند بر چسب و آرم خود را بر روی آن حک کنید.

دست یافتن ما به آزادی

در حین شکل گرفتن این ذهن، فردی از خانواده و یا فامیل و یا معلم و همکلاسی و… به کودک و یا حتی به شخص بزرگسال( فراموش نکنید که ناخودآگاه ما تا لحظه آخر مثل یک کودک است و همه چیز را باور می‌کند) برچسبی غلط می‌زند که این برچسب باعث ساخته شدن باوری غلط در کودک می‌شود.

خوب این کودک، با این باور غلط و هزاران باور درست و غلط دیگر بزرگ می‌شود و در طول مسیر زندگی خود هر بار که به این برچسب و باور می‌رسد احساسی بد به او دست می‌دهد و در ناخودآگاه خود تصور می‌کند که من این کار را نمی‌توانم انجام دهم. چرا؟ علت چیست؟ چه کنم؟

خواندن  17 نقل قول خنده دار و الهام بخش درباره زندگی و شادی

برای اینکه به پاسخ این چرا برسیم و چه کنیم که با این باورها کنار بیایم و زندگی راحت‌تر و آسوده‌تری همراه با شادی روز افزونی داشته باشیم شما را دعوت می‌کنم که در ادامه کتاب “نه، من فیل نیستم” حتما برای رهایی از زنجیر‌های ذهنی مطالعه کنید و حتما تکنیک‌های گفته شده را به کار بگیرید.

همچون فیل‌ها، پاهای ما نیز اغلب اسیر بندهای شکننده‌اند، اما از آنجا که هنگام کودکی به قدرت تنه‌ی درخت عادت کرده‌ایم، شهامت مبازه را نداریم؛ بی آنکه بفهمیم تنها یک عمل متهورانه‌ی ساده برای دست یافتن ما به آزادی کافی است!
پائولو کوئلیو

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

کتاب “نه، من فیل نیستم” را همین حالا رایگان از سایت ضدگلوله دانلود کنید


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.