جی کی رولینگ چه اسراری در نوشتن داستان های هری پاتر دارد ؟

۵ دقیقه زمان مطالعه

جی کی رولینگ

جی کی رولینگ اسراری دارد که در حد چوب جادویی هری پاتر قدرت داره با این تفاوت که این اسرار جادویی در واقعیت زندگی هر کسی که اونها رو بدونه عوض می‌کنه و اون فردُ مخصوصا از نظر مادی و پول و ثروت بی نیاز میکنه.
اگر دوست دارید شما هم این اسرار بدونید این مقاله رو تا آخر بخونید.
مطمئن باشید ارزشش را دارد تا چند دقیقه با جی همراه شوید.

بیوگرافی جی.کی.رولینگ

شاید زیاد نیازی به معرفی این نویسنده معروف نباشد ولی باید بدانید که جی کی رولینگ (Joanne “Jo” Rowling) در سال ۱۹۶۵ در کشور انگلستان به دنیا آمد.
جی با سری کتاب های هری پاتر شناخته شد و با چاپ کتاب های او، روز به روز در دنیا مشهورتر شد.
جالب هست بدانید که سری کتاب های هری پاتر ۴۵۰ میلیون نسخه از آن در سرتاسر دنیا به فروش رسیده و همینطور به ۶۵ زبان دنیا ترجمه شده و همچنان ادامه دارد.
ثروت جی به ۱.۰۷ میلیار دلار می‌رسد که شاید باور کردنش سخت باشد اما او نشان داده که شدنی است. پس این برای من و شما پیامی دارد که باید رموزی وجود داشته باشد.
ثروتی که اگر این رموز را بدانیم و فقط یک ده هزارم آن را به دست آوریم با یک حساب سرانگشتی دلار یک ثروت میلیاردی می‌شود!
شجاعت جی.کی.رولینگ

شجاعت شما را یاد چه چیز می‎‌اندازد؟ بزارین خودم بگم احتمالا مثل من به یاد یک مرد قوی هیکل زره پوش با سپر و شمشیر
میافتین یا شاید هم فردی که از روی یک بند در ارتفاع بالا راه میره!

اما برعکس اینبار منظور ما یک زن است! بله، “جی.کی.رولینگ” نویسنده کتاب‌های پرفروش هری پاتر.

خواندن  ایده کسب و کار هایی که در مثلث برمودا ناپدید می‌شوند

 

 

برخی از شکست‌ها در زندگی اجتناب ناپذیر است. زندگی بدون شکست تقریبا غیر ممکن است، مگر اینکه شما چنان محتاطانه زندگی کنید که تقریبا می‌توان گفت که شما اصلا زندگی نکرده‌اید! در آن صورت شما به طور پیش فرض یک شکست خورده‌اید.

جی کی رولینگ

 

 

 

برخی از شکست‌ها در زندگی اجتناب ناپذیر است. زندگی بدون شکست تقریبا غیر ممکن است، مگر اینکه شما چنان محتاطانه زندگی کنید که تقریبا می‌توان گفت که شما اصلا زندگی نکرده‌اید! در آن صورت شما به طور پیش فرض یک شکست خورده‌اید.

 

جی.کی. رولینگ

بیشتر نویسندگان دوست دارند کتاب آنها بهترین و بیشترین فروش را داشته باشد جی کی رولینگ هم چنین آرزویی داشت اما…
اما شجاعت جی در کجا بود؟
حوزه ادبیات کودک و نوجوان زیاد طرفداری نداشت و بیشتر نویسندگان به دنبال کتاب‌هایی مثل رمان بودند که فروش خوبی داشته و همینطور خواننده آن را بپسندد. در همین اوضاع جی کی رولینگ با شجاعت تمام و بدون رعایت این قوانین نانوشته پا به حوزه کودک و نوجوان گذاشت.

نوشتن اولین کتاب هری پاتر

جی کی رولینگ از کودکی عاشق کتاب بود و بین کتاب‌های پدر و مادرش بزرگ شد. در واقع جرقه ایده داستان هری پاتر در سال ۱۹۹۰ در ذهنش زده شد. موقعی که اعلام شد قطار لندن ۴ ساعت تاخیر دارد دوباره ایده نابش در ذهنش روشن شد و سریع شروع به نظم دادن به ایده خودش شد.

جی بدون بهانه موقعیت شروع کرد

زمانی که جی کی رولینگ شروع به نوشتن ایده خود کرد در وضعیت بدی قرار داشت. او حالا یک زن مطلقه با یک فرزند دختر بود و از نظر روحی تحت فشار زیادی قرار داشت.

همینطور رولینگ از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نداشت و باید هزینه مسکن و خوراک خودش و همینطور دخترش را تامین می‌کرد. اما جی تمام انگیزه و امید خود را جمع کرد تا ایده خود را به دنیا معرفی کند.

خواندن  استارتاپ پزشک آنلاین

هری پاتر زاده شد

در قطار تا رسیدن به لندن هر چه توانست به ایده هیجان انگیز داستان پسری با یک چوب جادویی فکر می‌کرد. و تقریبا ۳ فصل اول هری پاتر و سنگ جادو را به همراه خود داشت. به محض رسیدن به خانه شروع به نوشتن کرد و نوشته‌های خود را با ده‌ها برگ عجیب و غریب که قبلا در مورد ایده هری پاتر نوشته بود کنار هم گذاشت.

 

در طول ۵ سال جو در مورد داستان هری پاتر به صورت طولانی فکر کرد و نوشت. اولین کتاب او با عنوان هری پاتر و سنگ جادو تکمیل شد. اما حالا باید این کتاب چاپ و انتشار پیدا می‌کرد، پس کار خودش را شروع کرد.

به دفاتر انتشار مراجعه می‌کرد و تقاضای خواندن و انتشار آن را داد اما ۱۲ ناشر کتاب او را رد کردند و گفتند این داستان ارزشی برای چاپ ندارد.

امید و پشتکار جی.کی. رولینگ

اما جی نا امید نشد و باز هم در خواست خودش را به دیگر ناشران فرستاد تا اینکه بعد از چند ماه یکی از آنها به نام Bloomsbury تمایل خودش را برای چاپ کتاب او قبول کرد.

آن روز یکی از زیباترین روزها برای او بود، او خودش هم نمی‌دانست تا مدتی دیگر به یک زن ثروتمند تبدیل می‌شود. بله امید و پشتکار جی کی رولینگ کار خودش را کرده بود و رمز او در دنیای واقعی جادوی خودش را پیش می‌برد.

در واقع هری پاتر در داستان با چوب جادویی خود پیش می‌رفت و جی کی رولینگ هم با تخیل، نوشتن و امید و پشتکار زیاد مثل یک جادوگر پیش می‌رفت.

وقتی زندگی به جی.کی. رولینگ لبخند زد

در ژوئن سال ۱۹۹۷ بود که اولین نسخه از کتاب هری پاتر و سنگ جادو در پشت ویترین‌ها قرار گرفت و با استقبال  مردم و به ویژه نوجوانان روبرو شد.
باور کردنی نبود اما ۱۲۰ میلیون نسخه از کتاب اول او در سرتاسر جهان چاپ و به فروش رسیده بود.
با دیدن این همه استقبال جی تصمیم گرفت ادامه داستان پسرک جادوگر را بنویسد. یک سال بعد:
هری پاتر و تالار اسرار (۲ ژوئیه ۱۹۹۸)
هری پاتر و زندانی آزکابان (۸ ژوئیه ۱۹۹۸)
هری پاتر و جام آتش (۸ ژوئیه ۱۹۹۹)
هری پاتر و محفل ققنوس (۲۱ ژوئن ۲۰۰۳)
هری پاتر و شاهزاده دورگه (۱۶ ژوئیه ۲۰۰۵)
هری پاتر و یادگاران مرگ (۲۱ ژوئیه ۲۰۰۷)
هری پاتر و فرزند نفرین‌شده (۲۰۱۶)

خواندن  افزایش انگیزه با 5 گام عملی و آسان

اسرار جی کی رولینگ چه بود؟

در طول مقاله بارها از اسرار جی کی رولینگ نام بردیم اما در اینجا دوباره تکرار می‌کنیم که جی اسرار جادویی داشت که زندگی مالی او را از فرش به عرش رساند.

شجاعت در انتخاب موضوع و حوزه نویسندگی

استفاده از تخیل قوی خود: خوب هست بدانیم که همه ما قدرت تخیل داریم و باید آن را پرورش دهیم تا قوی شود.
نوشتن، نوشتن و نوشتن: او به این فکر نکرد که اگر نشود و فروش نرود چه؟
بلکه با تمام توانش فقط نوشت تا داستانش را جذاب تمام کند.
امید و پشتکار: امید جی به یک وضع بهتر او را به وضعی فوق العاده رساند و همینطور پشتکار او برای اینکه ناشر جادویی خود را پیدا کند ستودنی است.

ما به هیچ عنوان نمی‌گوییم که کار مورد علاقه خود را رها کنید و بیایید بنویسید اما شما می‌توانید با همین اسرار جادویی جی کی رولینگ در کار و حرفه خود پیشگام شوید و موفق باشید. منتظر نظرات شما عزیزان هستم.


بیشتر بخوانید:

رقابت در کسب و کار و افزایش بهره‌وری با ۵ تکنیک دیوار مرگ!
از منطقه راحتی خارج شو، زمان مناسب همین حالاست!
۱۷ نقل قول خنده دار و الهام بخش درباره زندگی و شادی
چگونه مغز خود را برای حداکثر خلاقیت تربیت کنیم؟
راز موفقیت بزرگان با ۳ تکنیک طلایی
در مسیر هدف با تکنیک ترمز ABS

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.