راز شکرگزاری

۷ دقیقه زمان مطالعه

شکرگزاری

شروع به شکرگزاری از خدا

شکرگزاری پایه و اساس قانون جذب است، این مهم ترین قانون در کائنات است.
دوستان عزیزم بنده سید سعید حسینی به عنوان مدیر سایت ضد گلولهبر اساس نتایج و تجربیاتی که از راز و قانون جذب دارم تاکید می‌کنم که شما باید این قانون را از چندین بعد بشناسید و خود را در این ابعاد تقویت کنید.

معنویت یکی از این ابعاد می‌باشد که امروز برای شما این متن را آماده کرده‌ام؛
امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.
به دوستانی که در این بعد زیاد کار نکرده‌اند توصیه می‌کنم از همین متن آغاز کنید و به قدرت معجزه گونه راز و قانون جذب نیز ایمان داشته باشید!
اینجاست که باید منتظر ظهور ستاره باران آسمان زندگیتان باشد و از همین حالا شکر گزاری را شروع کنید.

شکرگزاری من

اول از همه آفریننده بزرگ و قهار کائنات را شکرگزارم؛ که این قدرت و امکانات را به من داد تا در خدمت شما عزیزان باشم. شمایی که اگر بدانید خالق هستی چه قدر شما را دوست دارد اشک شوق از چشمان شما سرازیر می شود تا جایی که دوست دارید به او بپیوندید او که یکتا قدرت عالم بوده هست و خواهد بود.

دوستان عزیز قدرت شکرگزاری در قانون جذب را به هیچ عنوان دست کم نگیرید!
و یا فراموش نکنید چون اولین قدم برای تغییر مسیر، شکرگزاری است
…که باعث جذب انرژی‌های مثبت کائنات و متمرکز شدن آنها در شما می‌شود.

ارسال پیام شما به کائنات

دوستان زیادی را دیده‌ام که می‌گویند که ما چیزی برای شروع کار نداریم.
با دست خالی مگه می‌شود و جالب اینکه هیچ رابطه‌ای هم با شکرگزاری از خالق این همه زیبایی ندارند؟!

بدون امکانات و پول و مدرک و… امکان ندارد!
اما شما وقتی این حرف را به زبان می آورید اول از همه به پروردگار عالم؛
آفریننده کائنات اعلام می‌کنید که من:
عاجزم و این پیام و ارتعاش منفی از طرف شما همزمان به کل کائنات ارسال می‌شود!

پاسخ کائنات

و پاسخ از طرف کائنات برای شما ارسال می‌شود
که بله شما درست میگویید!
و روز به روز دایره نداشتن، نشدن و… برای شما تنگ‌تر می‌شود و بلعکس این نیز برای شما اتفاق می‌افتد یعنی شما می‌گویید می‌شود پس کائنات نیز جواب مثبت میدهد!

همین حالا از شما می‌خواهم، همین حالا از شما خواهش می‌کنم با هر دین و آیین، با هر زبان و لهجه و در هر وضعیت مالی جسمی و … که هستید، بدون اینکه از پشت کامپیوتر و یا تبلت و گوشی خود جابجا شوید؛ فقط این جمله را سه بار تکرار کنید و احساس شادی و شکر‌گزاری را در خود حس کنید و از وجود چنین نعمت عظیمی به خود ببالید.

خواندن  قانون جذب در کارآفرینی

“ای پروردگار عالم تو را شکر گزارم که به من این چشمان زیبا را دادی تا این عالم زیبا را ببینم

آیین شکرگزاری

در جمله بالا به عمد فقط چشمان را گفتم تا آنان که می‌گویند
هیچ نداریم بدانند که چه نعمت عظیم و زیبایی را در اختیار دارند
که همین متن را با این نعمت عظیم خواندید،
و هزاران نعمتی که از قدرت بیان و قلم خارج است.
از شما می‌خواهم تا تعدادی از نعمت‌های بی‌شمار خداوند را هر روز در ذهن خود مرور کنید و تا جایی که می‌توانید شکرگزاری کنید.

البته بسیار خوشحالیم که ما مسلمانیم و آیین شکرگزاری جزئی از اصول دین ما می‌باشد؛
نماز نعمتی است که از طرف پروردگار عالم به صورت یک امر واجب
و روزانه از طرف ما انجام می‌شود و همانطور که همه می‌دانیم
این ما هستیم که به شکرگزاری از خالق هستی نیازمندیم.

قانون جذب و یا…

دوستان عزیز توجه کنید که پروردگار عالم از روز اول خلقت در کائنات قوانین بسیاری را تنظیم و حاکم کرده است پس وظیفه ما شناخت و استفاده از این قوانین است.
در این عالم طیف مختلفی از نعمت‌ها آفریده شده است و هر کدام در مسیر خود و نظم کلی عالم به مسیر خود ادامه می‌دهند، این نعمت‌ها به وسیله قوانینی که میان آنها حاکم است بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند.


یکی از این قوانین، قانون جذب و یا… هر نام دیگری که شما بر روی آن می‌توانید بگذارید است
که عده بسیاری از مردم آن را حداقل برای یک بار درک کرده اند هر چند شاید این قانون را نشناسند.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند

امیرالمومنین علی علیه السلام در حکمت ۲۴۴ نهج البلاغه می فرمایند: خداوند در هر نعمتى حقى دارد.کسیکه حقش را ادا کند نعمت او را افزون کند و کسی که کوتاهى کند نعمت را در خطر زوال قرار میدهد.


حق پروردگار چیست؟
حضرت علی علیه السلام، در جواب می فرمایند: کمترین حق خدا بر عهده شما اینکه از نعمت های الهی در گناهان یاری نگیرید. (نهج البلاغه/ ترجمه دشتی/ حکمت ۳۳۰)


پس نتیجه می‌گیریم که ما باید از نعمت‌های خدا در مسیر حق و حقیقت استفاده کنیم و همچنین آرزو‌های ما باید در موج مثبت قرار گیرد و آرزو هایی که به سمت راه خلاف و حرام است از پایه مردود است.


شکرگزاری در قانون جذب یکی از اصول اولیه است و تمامی کسانی که از قبل شکرگزار بوده‌اند این قانون را نیز سریعتر می‌پذیرند و علائم آن را در طول زندگی خود تایید می‌کنند.

اولین شرایط شکرگزاری

همانطور که در مورد شکرگزاری در قانون جذب برای شما دوستان گفته شد از اولین شرایط مهم در قانون جذب شکرگزار بودن از تمامی نعمت‌هایی است که از طرف معمار هستی در اختیار شما قرار گرفته است.

خواندن  چه کسی مسئول احساسات شماست؟

پروردگاری که از عدم همه چیز را آفرید و انسان را اشرف مخلوقات قرار دارد، و قدرت خداگونه‌ای به بشر عطا فرمود که اگر ما شکرگزار درگاهش باشیم در ما ظهور می‌کند و عالم خود را دگرگون می‌کنیم.

رب العالمین = خدای کائنات

پس دوست عزیزم سعی کن طلوع و غروب زیبای آفتاب را هر روز ببینی و شکرگزاری را فراموش نکنی که خداوند روزی دیگر را به تو هدیه داده است و هزاران نعمت دیگر که شما باید توجه کنید.

من در همین لحظه از پروردگارم شکرگزاری می‌کنم که این انگشتان را داد تا این متن را برای شما دوست عزیزم بنویسم .”الحمد الله رب العالمین”


عزیزان توجه کنید که منابع شکر گزاری طوری القا می‌کنند که فقط کائنات اما این کائنات یک آفریننده دارد و آن کسی نیست جز رب العالمین = خدای کائنات پس ارزش منابع خود‌مان را بیشتر بدانیم.

فقط از من بخواهید

در زیر متن حدیثی از امام صادق علیه السلام از کتاب وسائل شیعه را برای شما آورده‌ام که بسیار زیبا، جذاب و ظریف خداوند از امید و آرزوی بندگانش صحبت می کند و اینکه همه چیز را از او بخواهیم.


لطفا در هنگام خواندن این حدیث زیبا احساسات خود را آزاد بگذارید و فکر و افکار خود را به سوی صاحب کائنات روانه کنید و با تمام وجود بشنوید و ببینید و احساس کنید که چطور خداوند برای بندگانش آغوش گشوده است و اینکه ما تا به حال اینطور توجه به پروردگارمان نکرده‌ایم.

شکرگزاری با قلب

از اسحاق بن عمّار نقل شده است که امام صادق علیه السّلام به من فرمود: اى ابا اسحاق! هر گاه خداوند نعمتى را بر بنده خود ارزانى داشته، و او قدر آن نعمت را با قلب درک کرده و آشکارا خداى را شکرگزار باشد، هنوز از سپاس فارغ نشده است که دستور افزونى نعمت‌ها (از جانب حق) براى او صادر می‌گردد.
(پاداش نیکیها و کیفر گناهان/ ترجمه ثواب الأعمال / ۴۷۵)

ببخش تا به دست آوری

حضرت امیر در این باره می فرمایند: خدا را بندگانی است که برای سود رساندن به دیگران نعمت‌های خاصی به آنان بخشیده تا آنگاه که دست بخشنده دارند نعمت‌ها را در دستشان باقی می‌گذارد و هرگاه از بخشش دریغ کنند نعمت‌ها را از دستشان گرفته و به دست دیگران خواهد داد.

امید داشتن به خدا

اگر نا‌امید شده‌اید، اگر به دنبال ثروت، عشق و تمام آرزو‌های خود و… هستید توصیه می‌کنم حتما، حتما، حتما متن زیر را بخوانید. من خودم هر بار با خواندن متن این روایت اشک سرتاسر صورتم را می‌گیرد فکر نمی‌کنم شما نیز تاب و تحمل شرم و اشک در برابر پروردگار و اینکه از او با تمام وجود طلب نکرده‌اید را داشته باشید.

فصل عدم امید و آرزو داشتن به غیر خدا

از امام صادق علیه السلام روایت است که حضرت در برخى
از کتابها چنین خوانده است که خداى تبارک و تعالى مى‌فرماید:

خواندن  امید معجزه می‌کند

سوگند به عزت و جلالم و بزرگوارى‌ام و بلندى من بر عرشم که آرزوى هر که را چشم آرزویش به مردم است با نومید نمودنش قطع مى‌کنم و در نزد مردمان جامه ذلت بر او مى‌پوشانم و او را از نزدیکى خودم به کنار مى‌زنم و از فضل خود او را دور مى‌کنم.


آیا در سختى‌ها چشم آرزویش به غیر من دوخته مى‌شود در حالى که سختى‌ها به دست من است و آیا به غیر من امید دارد و با فکر خود در غیر مرا مى‌کوبد در حالى که کلید درهاى بسته به دست من است و درگاه من به روى هر که مرا بخواند باز است؟

چشم آرزویت به کیست؟

پس کیست که در حادثه‌اى چشم آرزویش به من دوخته بوده و من او را از آرزویش جدا کرده ام؟
و کیست آنکه در بلاى سختى به من امید بسته و من امیدش را از خود بریده ام؟


من آرزوهاى بندگانم را در نزد خود نگه داشته‌ام و آنان به نگهدارى من راضى نیستند و آسمانهایم را از فرشتگانى که از تسبیح من خسته نمى‌شوند پر کرده‌ام و به آنان امر کرده‌ام که درهاى بین من و بندگانم را نبندند با این وجود بندگانم به گفتار من اعتماد نمى‌کنند.


آیا کسى که مصیبتى از مصائب من بر او وارد شده نمی‌داند که هیچ کس غیر من نمى‌تواند آن را بر طرف کند مگر بعد از اینکه من اجازه دهم؟


پس چه شده است که او را مى‌بینم که از من غافل گشته است؟ با جود و بخشش خودم چیزى را که از من درخواست نکرده است به او عطا کرده‌ام سپس آن را از او گرفته‌ام پس او بازگشت آن را از من نخواسته و از غیر من آن را درخواست مى‌کند، آیا در مورد من مى‌پندارى که منى که پیش از درخواست عطا مى‌کنم اگر از من درخواست شود سائل خود را اجابت نمى‌کنم؟

جود و کرم پروردگار

آیا من بخیل هستم که بنده‌ام مرا بخیل پندارد؟ آیا جود و کرم از آن من نیست؟
آیا عفو و رحمت به دست من نیست؟

آیا من محل (برآورده شدن ) آرزوها نیستم؟

پس چه کسى به جز من آرزوها را قطع مى‌کند؟
آیا من محل (برآورده شدن) آرزوها نیستم؟
پس چه کسى به جز من آرزوها را قطع مى‌کند؟
آیا آرزو کنندگان از اینکه به غیر من چشم آرزو بسته‌اند نمى‌ترسند؟

پس اگر همه اهل آسمانها و زمین من آرزو کنند و من آرزوى همه را برآورده سازم از ملک من به اندازه ذره‌اى کم نمى‌شود و چگونه ملکى که من متولى و متصدى آن هستم کم مى شود؟

پس اى تیره بختى باد بر نومیدان از رحمت من و اى تیره بخت باد بر کسى که مرا عصیان کند و مراقب من نباشد.


بیشتر بخوانید:

از چه می ترسید؟ ۳ نکته برای برطرف نمودن ترس
کسب و کار هایی که در مثلث برمودا ناپدید می‌شوند
تکنیک رادار، شناسایی رقیبان در کسب و کار
نگرش شما چیست؟ جهان را چگونه می بینید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.