جرات نه گفتن چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم

جرات نه گفتن

جرات نه گفتن باعث می‌شود آزادی را در زندگی خود تجربه کنید و احساس عزت نفس بیشتری در خود کنید.

آیا احساس می‌کنید نه گفتن خیلی سخت است؟
آیا برای اینکه دیگران ناراحت نشوند با چیزهایی که دوست ندارید موافقت می‌کنید؟
آیا شما برای خوشحال کردن دیگران بیش از حد تلاش می کنید؟

اگر جواب شما به هر کدام از سوالهای بالا بله است وقت آن است که یکی از کوچکترین کلمات فرهنگ لغت را در صحبت‌های خود با دیگران استفاده کنید! بله منظورم نه گفتن است.

اگر می‌خواهید زندگی سالمی داشته باشید باید مرز بین خودخواهی و عزت نفس را در گفتن نه واضح و سالم برای خود با افراد دیگر مشخص کنید. مطمئن باشید که این کلمه کوچک کارآمدترین و قدرتمند‌ترین نتایج را در زندگی شما خواهد داشت. در این مقاله برای شما می‌گوییم که چطور قاطعانه جرات نه گفتن و مهارت نه گفتن را در خود پرورش دهید. باور کنید قدرت نه گفتن آزادی و انرژی بیشتری به شما می‌دهد.

جرات نه گفتن و تعیین مرزهای شخصی

وقتی شما مرزهای خود را دقیق مشخص کنید شخصیت خود را در رابطه با دیگر افراد از قبل تعریف کرده‌اید؛ اگر شما به وضوح مرزبندی خود را مشخص نکنید پیام شما به دیگران نامشخص و گنگ است. مطمئن باشید ایجاد مرزهای شفاف و ریشه‌ای برای ایجاد روابط هماهنگ و خوب بسیار ضروری است سوء تفاهم‌ها و ناراحتی‌ها نتیجه این مرزهای ضعیف است.

در ابتدا تعریف کردن مرزها بسیار سخت و ناخوشایند به نظر می‌رسد. ممکن است احساس گناه،خودخواهی و یا ناراحتی کنید.

مهارت نه گفتن

اگر می خواهید زمان، آزادی و انرژی بیشتری داشته باشید، شروع به گفتن نه کنید.

از این گذشته، مردم عادت دارند با شخصیت قدیمی شما روبرو شود. بیشتر مردم در لحظه به شما واکنشی نشان نمی‌دهند. بلکه به مرور  برداشت هایی را در ذهن خود ثبت می کنند.
بنابراین به شما توصیه می‌کنیم به تدریج تنظیم مرزها را آغاز کنید تا به دیگران و خودتان فرصت دهید یک شکل جدید از روابط برقرار شود.

خواندن  3 نکته برای موفقیت در زمانی که اولین ایده شما جوانه زده است

در طول این فرایند تا حد ممکن با دیگران و خودتان مهربان باشید. همین حالا بدانید بعضی از افراد نمی‌توانند با این شرایط کنار بیایند و شاید درمیان مسیر دلسرد شوند و ادامه ندهند. این وظیفه شما است که مرزهای جدید خود را در روابط با دیگران مشخص کنید. با این حال شما مسئول دیگران نسبت به خود نیستید.

جرات نه گفتن و انعطاف پذیری 

مهارت نه گفتن را در خود تقویت کنید زمان و فضای کافی برای رشد به این پدیده جدید بدهید.
با افزایش عزت نفس شما برخی از افراد که بخشی از زندگی شما هستند هرگز به سادگی با شما هماهنگ نخواهند شد شاید این یک هشدار است تا از قبل آماده این برخوردها باشید!

چنین افرادی آدم های با عزت نفس پایین را بیشتر می‌پسندند. به یاد داشته باشید در مورد این افراد هیچ وقت داوری و قضاوت نکنید. بدانید که هر یک از ما آدمها مسیر مشخصی برای زندگی خود داریم و این حق مسلم ما است که به مسیر مورد نظر خود ادامه دهیم.

افرادی که می‌خواهند به راحتی شما را از هر نظر کنترل کنند سعی می‌کنند مرزهای شما را امتحان کنند به این امید که ممکن است شما دست از ذهنیت جدید خود بکشید.

 شاید برایتان جالب باشد اینگونه افراد بیشتر بر روی تغییر قربانیان خود تلاش می‌کنند زیرا این کار برای آنها خیلی ساده تر از پیدا کردن قربانیان جدید است پس خیلی محکم و مصمم بر روی عقاید و مرزهای جدید خود بایستید و زندگی تازه خود را بسازید.

تعیین و مشخص کردن مرزها یک شبه اتفاق نمی‌افتد این فرایندی است که به زمان نیاز دارد و همین طور نیاز به تعامل بیشتر شما با افراد در جامعه است.

خواندن  حفظ انگیزه با 8 راهکار ساده و کاملا کاربردی

این روند فقط مرزهای شخصی شما را مشخص نمی‌کند بلکه فراتر از یک شهروند معمولی است باعث می‌شود که شما به شناخت بهتری از خود و خواسته‌های خود برسید و همینطور بهترین راه معرفی شخصیت خود به دیگران است.

فراموش نکنید که در تعیین مرزهای شخصی خود برای بالا بردن جرات نه گفتن انعطاف لازم را در خود داشته باشید در غیر اینصورت بیشتر از آنکه منفعتی از آن ببرید به خود و دیگران خسارت وارد می‌کنید.

مهارت نه گفتن و قاطعیت

 بنابراین تمام وقت خود را بر روی نیازهای خود متمرکز کنید و فقط در صورتی که احساس آمادگی می‌کنید مرزهای فردی خود را مشخص کنید. بعد از مشخص کردن مرزهای خود در اجرا مصمم و با استقامت در طول زمان آن را اجرا کنید.

فراموش نکنید که تعیین مرزهای فردی برای تقویت جرات نه گفتن به خودی خود یک هدف نیست،
بلکه این روند به روشی که می‌خواهید خود را به دیگران معرفی کنید گره خورده است.


اگر واقعا عاشق زندگی هستید شجاعت نه گفتن را در خود پرورش دهید. در آنچه که به آن اعتقاد دارید قاطع باشید و به هیچ عنوان نترسید. به هر چیزی که در مقابل اهداف ما می‌ایستد یک نه محکم و قاطع بگویید.

هرگز وقت خود را تلف نکنید و بر روی اهداف خود تمرکز کنید؛ مطمئن باشید با پرورش جرات نه گفتن در خود هرگز پشیمان و پریشان نخواهید شد. قاطعانه برای زندگی جدید خود برنامه‌ریزی کنید و هر روز جرات نه گفتن را در روح و روان خود و در شخصیت جدید خود پرورش دهید.

قدرت نه گفتن و ریسک کردن

ریسک کنید و تصمیم بگیرید بدون ترس زندگی کنید. به پتانسیل و مهارت‌های خود اعتقاد راسخ داشته باشید.
برای همه اینها شما باید از درون قوی باشید در ذهن خود محکم باشید.

خواندن  اقیانوس تکنولوژی شما را غرق می‌کند اگر این 4 قانون طلایی را رعایت نکنید!

 فراموش نکنید برای رسیدن به موفقیت شما نیاز به استحکام ذهنی تناسب اندام و هوشیاری دارید.
افرادی که اهل خطر کردن نیستند و یا بهتر بگویم با ترس درونی خود زندگی می‌کنند همیشه در یک زندگی حقیرانه خواهند ماند.

 پس قاطعانه جرات نه گفتن را در خود زنده کنید.

نه گفتن به معنی این نیست که ما به دیگران بی احترامی کنیم نه گفتن مثل این است که یک شیر قلمرو زندگی خود را مشخص می‌کند تا بقیه حساب کار دستشان بیاید!

قدرت نه گفتن

ثروتمند واقعی باشید

 شما در عین احترام به دیگران گوشزد می‌کنید که این خط قرمز من است؛ باور کنید اگر شما جرات نه گفتن را داشته باشید بیشتر مشکلاتی که تا به حال داشته‌اید از بین خواهد رفت و این شما را متعجب خواهد کرد.

اگر شما این کلمه دو حرفی را نتوانید بگویید در همین زندگی خواهید ماند سعی کنید راه و مسیر خود را طی کنید  و دنباله رو دیگران نباشید.

فقط ثروتمندان درونی می‌توانند نه بگویند، گفتن نه می‌تواند زندگی شما را تغییر داده و متحول کند.
فراموش نکنید این ترس است که قدرت نه گفتن را از ما می‌گیرد. ترس از اینکه نکند دوستم مادرم همسرم و یا همکارم از دست من ناراحت شود.
پس  بیایید با ایجاد قدرت نه گفتن در خود  از این زندان ذهنی خلاص شویم.

منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.


بیشتر بخوانید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.