راهنمای کاملی برای پول درآوردن؛ چگونه ثروتمند شویم

         پول درآوردن

 

امروزه برای هرکس پول درآوردن آن‌هم به مقدار زیاد در قرن جدید به عنوان یک قانون نانوشته در آمده است. من می خواهم تا آخر هفته ۲۰ میلیون تومان درآمد داشته باشم این یک چالش جالب هست که شما می‌توانید برای هر هدفی تعیین کنید.

فکر بعدی من این بود که وای این یک ایده بسیار جذاب است و می‌توانم با باور‌هایم  هر چیزی را جذب کنم. تنها انگیزه من این بود که تا آخر این هفته می‌توانم ۲۰ میلیون تومان درآمد کسب کنم می‌دونستم که به هدف خودم می‌رسم، این یک مرز باریک بین فقر و ثروت زیاد است که متاسفانه ۹۹ درصد مردم از آن محروم هستند. اجازه بدهید با کمک هم این طرز فکر را عوض کنیم.

در این مقاله چه چیزی یاد می‌گیرم؟

در این مقاله شما یاد می‌گیرید ذهنیت و باورهای  متزلزل خود را نسبت به پول مجدد تعریف کنید در نهایت شما می‌توانید از پول درآوردن و ثروتی که از باورهای خود به دست می‌آورید لذت ببرید.

باورهای منفی خود را در مورد پول شناسایی کنید و ذهنیت یک فرد ثروتمند را جایگزین آن کنید تمرین عاداتی که ثروتمندان برای رشد پول و ثروت خود انجام می‌دهند به جای اینکه شما برای پول کار کنید اجازه دهید پول برای شما کار کند این تنها راه واقعی رسیدن به ثروت است. 
اگر نکات این مقاله را به دقت بخوانید و عملی کنید مطمئن باشید ثروتمند شدن شما تضمین می شود. 

پول درآوردن ذهنیت فراوانی

اگر ثروتهای بزرگ را در تصورات خود مشاهده نکنید، هرگز آنها را در مانده بانکی خود نخواهید دید.

ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

چرا افراد باهوش و توانمند هرگز ثروتمند نمی‌شوند؟

شما هم می‌توانید صاحب خزانه هایی از ثروت شوید که در داستان ها آمده است شما می‌توانید بهترین خودتان شوید و زندگی‌ای را تجربه کنید که در حال حاضر حتی تصور کردنش هم برای شما سخت است.

اما خیل عظیمی از مردم از این توان بالقوه خود فاصله زیادی دارد چون وحشت پول و پول درآوردن در اعماق ناخودآگاه ما بیداد می‌کند اگر می‌خواهید بی پولی وحشتناک که مثل یک شیطان بر دوش شما نشسته از شما  دور شود اول باید از ذهنیت خود شروع کنید.

با ریشه یابی باورهایی که مانع شما می‌شوند و جایگزینی آن با ذهنیت فراوانی شروع کنید.

وحشت پول

هر کسی با ذهنیت کمبود به خوبی مسائل زیر را درک می‌کند. پرداخت ماهیانه اجاره‌بها و اینکه همینطور که کودک شما بزرگ می‌شود نیازهایش هم بیشتر می‌شود. تخت خواب، مدرسه، تغذیه و غیره، همه و همه باعث می‌شود شما احساس کنید که منابع محدودی در اختیار دارید.

این همان احساس وحشت پول است دیواری به بلندی دیوار چین بین شما و ثروت فاصله انداخته است غالبا ما ترسی از خود نداریم بلکه این ترس از کمبود است. وحشت پول یک احساس کمبود همیشگی را ایجاد می‌کند و پول درآوردن را برای ما سخت می‌کند.

کار بیشتر باعث موفقیت بیشتر نمی شود.

گرنت کاردون

 

خواندن  موفقیت چیست؛ و یعنی چه، چگونه به موفقیت برسیم؟

وحشت پول بسیار شبیه به افسردگی مزمن است و این طور به نظر می رسد که هیچ راه خروجی از این احساس وجود ندارد می‌توان گفت یک نوع بیماری پایدار است.

دقیقا مثل افسردگی تنها راه رهایی از این باور غلط تغییر سیم کشی مغز شما در کودکی است.

ما تمایل داریم با همان افکار و ذهنیت والدین خود در دنیای پول حضور داشته باشیم.

تی هارو اکر نویسندۀ کتاب رازهای یک ذهن میلیونر

اگر برای رسیدن به  پول  دست و پنجه نرم می‌کنیم به هیچ عنوان نباید پدر و مادر خودمان را بابت اعتقادات  و و باورهای شان سرزنش  کنیم.

 اگر از آنها بپرسید برای شما صدها دلیل خواهند آورد همان چیزی که پیشینیان نیز برای آنها گفته بودند.

حتماً شما هم این جملات را در مورد پول شنیده‌اید:

پول بر روی درختان که رشد نمی‌کند!

ما توانایی پرداخت آن را نداریم، یا ثروتمندان باعث تمام مشکلات جهان می‌شوند!

این باور مخرب که همیشه پول درآوردن را یک کار زجرآور می‌دانند!

اثر باور در جذب پول

حالا با یک مثال به شما ثابت می‌کنم که چطور یک باور قدیمی که از دوران کودکی به شما گفته شده است عمل می‌کند و بر روی شما تاثیر می‌گذارد.

تصور کنید که از دوران کودکی به شما گفته شده است است که حمام کردن ریشه همه بدی‌ها و شر است اما شما شدیداً مایل هستید که دوش بگیرید هرچقدر که بخواهید احساس تمیز بودن کنید نمی‌توانید، چرا؟
چون در دوران کودکی در سیستم مغزی شما سیم کشی و برنامه نویسی شده است و به من و شما به هیچ عنوان اجازه این احساس را نمی‌دهد.  چطور پولدار شم

چگونه می‌توانیم ثروتمند شویم در حالیکه در هسته باورهای خود ثروت و پول درآوردن را مظهر شر و بدی و دشواری می‌دانیم و ثروت برای ما بی اهمیت است.

اولین قدم برای غلبه بر دروغ هایی که تا اینجا به شما گفته شده است تغییر در باورها و افکار شما در مورد پول است.

با تغییر تفکر خود پول درآوردن را اتومات کنید

یکی از نیرومندترین نیروها هویت ماست. این که به عنوان یک فرد سالم و عاقل شناخته شویم. باور دارید که در ریاضیات عالی هستید و می‌توانید آن تستها را پاس کنید. 

وقتی شما خود را به عنوان یک فرد که با پول رابطه خوبی ندارد معرفی کنید و با اعمال خود آنرا تکرار کنید به خود شما هم ثابت می‌شود که پول در زندگی شما بی ارزش است؛ یا اینکه پول درآوردن یک کار بی معنا است!

هویت یک نیروی نامرئی باورنکردنی است که تمام زندگی شما را کنترل می کند. این نیرو دقیقا مثل جاذبه زمین که شما آن را نمی‌توانید ببینید اما کل زندگی من و شما تحت کنترل آن است.

تونی رابینز

 

 انسان‌ها قادر به انجام کاری بر خلاف خط هویتی خود نیستند. ما ناخودآگاه به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنیم که همه چیز را طبق هویت ساخته شده خود تنظیم کنیم.

 برای او فرقی ندارد که این باور مثبت است یا منفی او برای شما افراد و شرایط را مهیا می‌کند. 
اگر می‌خواهید ثروتمند شوید راه حل آن تغییر هویت است و این با تغییر تفکر شما شروع می‌شود در اینجا شاید سوالاتی به وجود بیاید که شما باید پاسخ دهید.

خواندن  14 اصل برای راه اندازی کسب و کار

۱- چه عقاید منفی در مورد پول دارید؟

 عمیقاً باورهای خود را حفاری کنید، چه اعتقادی در مورد پول و پول درآوردن دارید که مانع داشتن آن می‌شود؟ آیا شما یک عموی ثروتمند با عقاید وحشتناک سیاسی دارید و فکر می‌کنید همه افراد ثروتمند باید این  طور باشند یا به این شکل هستند؟                           عقاید شما در مورد پول

پول فقط یک ابزار است و ثروت با شخصیت و دیدگاه‌های سیاسی فرد ارتباطی ندارد. چگونه می‌توانید باورهای خود را در مورد پول کشف کنید؟

به زبانی که از آن استفاده می‌کنید بسیار توجه کنید:
من توانایی پرداخت آن را ندارم این یک پالس منفی به ناخودآگاه است.
بگویید بله می‌توانم در ماه های آینده راه حل‌هایی برای پرداختش پیدا کنم. 
فقط باید خلاق باشید یک باور جایگزین می‌تواند این سوال‌ها باشد که چگونه می‌توانم از پس آن بر بیایم؟ چگونه می‌توانم پول درآوردن را شروع کنم؟

۲- چرا شما سزاوار پول هستید؟ 

معمول ترین مسئله در مورد درآمدزایی و پول درآوردن این احساس است که لیاقتش را نداریم.
ما از راه‌های زیادی به خود می‌گوییم که به اندازه کافی با هوش، مهربان، جذاب، توانمند و با تجربه و خیلی موارد مثبت نیستم!
این تفکر را به چالش بکشید. همین حالا لیستی تهیه کنید(بله همین الان!) از تمام دلال استحقاق داشتن پول.
شاید شما هم مثل من بنویسید  که من لیاقت پول را دارم زیرا من انسانی مهربان، بااخلاق و با کمال صداقت هستم و پول برای مصلحت بشریت صرف خواهد شد.

شاید شما لیاقت آن را داشته باشید چون به سختی کار می‌کنید. یا از یک عزیز مراقبت می‌کنید، فوق‌العاده با هوش و توانا هستید زیرا هزینه‌های خود را مدیریت و پرداخت کرده‌اید. یا به این دلیل که همه مستحق ثروت و فراوانی هستند از جمله شما.

۳- با پول می‌توانم چه کسی شوم؟

من از درسی که در کودکی به من دادند سپاسگزارم اما هرگز دوست ندارم دوباره به آنجا یعنی مدرسه قدیمی برگردم به عنوان یک فرد شکست خورده، همیشه استرس دارم و این حس شوخ طبعی من را از بین برده، دوست ندارم دوستانم را ببینم.
اعتماد به نفس و عزت نفسم را از دست داده‌ام و به همین دلیل نمی‌توانم کارهای بزرگی انجام دهم.
یادگیری چگونگی ایجاد و رشد ثروت و پول درآوردن همه این‌ها را تغییر داد و به من کمک کرد تا یک فرد سر زنده‌تر، سخاوتمندتر و سرحالتر باشم.
– خود واقعی خودم
من خودم را به عنوان یک فرد مرفه بیشتر دوست دارم. بدون گیوتین فقر که بالای سرتان آویزان باشد، چه کسی خواهید شد؟

۴- با پول می‌توانم به چه کسی کمک کنم؟

راز یک زندگی شاد این است که دائماً در شادی‌ها سهیم باشید. همه ما می‌خواهیم مفید باشیم و این اتفاق می‌افتد به دلیل آنچه می‌دهیم، نه آنچه به دست می‌آوریم.
Life of happiness
اگر اکنون تمام پول مورد نظر خود را داشته باشید، به چه کسی می توانید کمک کنید؟
آیا می‌توانید وام والدین خود را پرداخت کنید؟
فرزندتان را به بهترین دانشگاه دنیا بفرستید؟
استرس کمتری داشته باشید و در خانه شریک بهتری باشید؟
به خیرات و کمکهای مردمی بدهید؟ فراموش نکنید که خود پول و پول درآوردن یک امر مقدس است. چرا که به شما استقلال و آزادی می‌بخشد.

خواندن  دستیابی به اهداف با 21 نقل‌قول الهام بخش از مشاهیر
              برای ایجاد ثروت دلیلی خارج از خود پیدا کنید تا دلارها سرازیر می شوند.

۵- چه مقدار پول تا به حال به شما داده شده است؟

یک اثر روانشناختی وجود دارد به نام “رد صلاحیت مثبت” ، و این وقتی اتفاق می‌افتد که ما تجربیات خوب را نادیده بگیریم و فقط روی موارد بد تمرکز کنیم. مردم این کار را اغلب با پول انجام می‌دهند: ما فراموش می‌کنیم که آن پول در حال حاضر برای ما چه کار کرده و فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینیم.

ما می‌توانیم با شمارش نعمت‌های خود با این مسئله مبارزه کنیم. بر روی یک کاغذ، چیزهای شگفت انگیزی را که به دلیل پول در زندگی خود داشته‌اید، یادداشت کنید:
خانه، اتومبیل، تحصیلات، جراحی یا دارو، لوازم زندگی، غذا یا عضویت در سالن ورزشی. ممنونم، پول! وقتی به خود یادآوری می‌کنیم که پول چه توانایی در اختیار ما قرار می‌دهد، قدر آن را می‌دانیم و برای پول درآوردن تلاش بیشتری می‌کنیم.

ثروت زیادی در این دنیا وجود دارد

باوری خاص نسبت به پول وجود دارد که احتمالا از همه مهم‌تر است و کاملا مخالف عقیده اکثر مردم است این باور از مایکل برنارد بکویت که در پایین آمده. 
دعوت می‌کنیم از شما که در مورد پول حتما مقاله دریای پول زیر پای تو مطالعه کنید.

ما در مورد چاپ پول صحبت نمی‌کنیم ما هنوز در مورد باورها صحبت می‌کنیم. اگر فکر می‌کنید تولید ثروت رو به صفر شدن است و یا اینکه شرط ثروتمند شدن شما ضرر کردن دیگران است، شما در حال مبارزه با پول و ثروت هستید، این یک طرز فکر کمبود منابع ثروت است. پول درآوردن شما هیچ ضرری به دیگران نمی‌زند در واقع ثروت و پول در حال آفرینش هستند و مثل انرژی در جریان است.

حقیقت این است که بیش از اندازه در این دنیا ثروت وجود دارد.

مایکل بکویت

 

اقتصاد نه به دلیل ترفند‌های هوشمندانه بانک‌های مرکزی، بلکه به دلیل ایجاد یک کالا یا خدمات از طریق یک فرد و یا شرکت برای دیگران ارزش واقعی ایجاد می‌شود.

ثروت دائما در حال رشد است و هنگامی که یک نفر ثروتمند می‌شود دیگری محروم نمی‌شود. این باور را در خود ایجاد کنید تا دست از کسب ثروت بردارید و شروع به خلق ثروت کنید! 

کلام آخر 

حالا یاد گرفتیم که چه چیزهایی مانع رسیدن ما به پول هستند. همانطور که گفته شد وحشت از پول درآوردن و پولدار شدن یکی از اصلی ترین موانع هست که راه حلش گفته شد.

همینطور اثر باورها در جذب پول را باز کردیم با یک مثال جذاب که همیشه در ذهن شما بماند و فقط با تغییر باور و تفکر خود به ثروت زیادی برسید.

عقاید منفی یکی از موانع هست که باید تغییرش داد که همین الان سریال‌های تلویزیونی یا یکی از نزدیکان شما و یا حتی خود شما آنها را هر روز تکرار می‌کنید، البته در بالا راه حلش گفته شد. ضمنا گفتیم که شما سزاوار پول هستید.

گفتیم که شما اگر پولدار شوید چطور شخصیتی می‌شوید و می‌توانید با بخشش به دیگران چه کمک‌هایی کنید تا شاد شوند. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.