چطور استارتاپ اسنپ به سرعت سهم زیادی از بازار را مال خود کرد؟

استارتاپ اسنپ

یکی از استارتاپ‌های موفق ایرانی استارتاپ اسنپ محسوب می‌شود. اسنپ شاید به اعتقاد بسیاری از افراد، برگرفته از استارتاپ اوبر، ‌باشد. اوبر یک نرم افزار جهانی است که همانند اسنپ است و در حال حاضر ۷۰ کشور را پشتیبانی می‌نماید.


ایده‌های اولیه و ابتدایی این نوع استارتاپ در خارج از کشور، توانست به خوبی به ایده پر درآمدی تبدیل شود و جواب بگیرد.
به همین دلیل شاید درآمدی که از این طریق کسب می‌شد، موجب گردید تا در ایران نیز، این ایده به ذهن برخی همانند شهرام شاهکار خطور نماید.

کلافگی هایی که استارتاپ اسنب به خاطر آنها آمد

 راننده تاکسی بودن یکی از مشاغلی است که بسیار پر دردسر و در عین حال با درآمد کم می‌باشد. برای داشتن شغل تاکسی‌رانی علاوه بر داشتن ماشین، داشتن اعصاب راحت و آرام، از ضروریات می‌باشد.

با داد زدن تاکسی ران‌ها همه ما آشنا می‌باشیم و بعضا در بسیاری از مواقع، ممکن است از معترضین به آن نیز باشیم.
چه عاملی موجب می‌شود که این حس برای ما رخ دهد؟ برای ما که تنها برای چند ثانیه از کنار آن‌ها عبور می‌نماییم، این صدا بسیار آزاردهنده می‌باشد.

حالا تصور نمایید که قرار باشد ما خودمان این کار را هر روز و در هر ساعت از شبانه روز، در سرما و گرما انجام دهیم. چه احساسی به ما دست خواهد داد؟ آیا ادامه دادن این مسئله برای ما سخت نیست؟
استارتاپ اسنپ اولین مورد را برای حضور و استقبال رانندگان پیدا کرده بود، بله پیدا کردن مسافر اولین گزینه برای هر راننده تاکسی هست.

مسافرین عصبانی

البته علاوه بر این موارد، بهتر است کلنجار رفتن با مسافرین عصبانی و همچنین مواردی همچون ناآشنا
بودن با مسیر برای مسافران و سایر موارد را نیز اضافه نمایید.استارتاپ اسنپ
هر کدام از این موارد کل‌کل‌های مخصوص به خود را نیز همچنین دارا می‌باشد. علاوه بر آن مشکلات شخصی هر فرد نیز که با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است را نیز باید اضافه نمود.

خواندن  چگونه مغز خود را برای حداکثر خلاقیت تربیت کنیم؟

ما تا به الان، تنها به یک زاویه از تاکسی و این شغل پرداختیم. حالا زاویه دیگر را نیز باید مشاهده نمایید. تصور کنید که برای خرید و یا کارهای روزانه خود به بیرون از منزل می‌روید، چنانچه مایل باشید از تاکسی استفاده نمایید، چه نوع تاکسی می‌تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد. استارتاپ اسنپ همه این دغدغه‌ها را در نظر گرفته و حل کرده است.

امنیت مسافر

برای بسیاری از خانم ها، سوارشدن در هر تاکسی امکان‌پذیر نمی‌باشد و به علت اعتماد و موارد دیگر ترجیح می‌دهند که فقط با آژانس‌هایی که دارای شماره پیگیری از شرکت تاکسی رانی می‌باشند، سفر نمایند.

منظور ما همان خودروهای سبز و زرد رنگ می‌باشد. اما واقعیت این است که در بسیاری از موارد، این امکان وجود ندارد و نمی‌توان در همه جا این گونه تاکسی را مشاهده نمود.

صرف نظر از این قضیه حتماً با این مسئله برخورد کرده‌اید که هنگامی که می‌خواهید برای مسیر خاصی تاکسی بگیرید، ابتدا سوار آن می‌شوید و پس از آن باید منتظر تکمیل ظرفیت تعداد صندلی‌های خالی بمانید. استارتاپ اسنپ در اینجا نیز مسائل مسافرین را حل کرده است. در دنیای استارتاپ شما باید به فکر حل کردن مسائل مردم باشید و جواب عملی و کاربردی را ارئه کنید دقیقا کاری که استارتاپ اسنپ کرده است.

استارت‌آپ موفق خودش سرمایه‌ای ندارد بلکه بستر را برای کسب‌وکار دیگران فراهم می‌کند و از این راه سودآوری دارد.

شهرام شاهکار بنیانگذار اسنپ

 

غربت مسافرین در شهر 

خستگی، کمبود وقت و همچنین انتظاری که شما باید برای این کار بکشید، واقعاً کلافه کننده و سخت خواهد بود. مشکلات ذکر شده در صورتی است که شما در شهر خود می‌باشید و می‌خواهید تاکسی‌های مورد نظر را اخذ نمایید.

خواندن  15 وب سایت آموزش آنلاین رایگان که هر کارآفرینی باید از آن‌ها بازدید کند

حالت دیگر نیز وجود دارد. برای زمانی که شما در شهر دیگری می‌باشید و در این صورت یافتن مسیر و همچنین تاکسی معنای مخصوص به خود را می‌یابد. زمان و معنای ان در محل و شهر زندگی شما با شهر جدید و ناآشنا بسیار متفاوت می‌باشد.

زیرا حتماً شما برای انجام کاری به شهری مسافرت نموده‌اید و حالا می‌خواهید در این شهر کار خود را انجام داده و به محل
زندگی خود بازگردید. پس انتظار کشیدن در این مورد بسیار برای شما سخت خواهد بود. اینجاست که استارتاپ اسنپ با خدمات خود به داد شما می‌رسد.

استارتاپ اسنپ وارد می‌شود!

استارتاپ اسنپ برای برطرف کردن این مشکلات طراحی گردید. شما تنها با داشتن این نرم‌افزار ، می‌توانید با یک کلیک، مبدأ و مقصد خود را مشخص نمایید و با استفاده از این نرم افزار به راحتی در نزدیک ترین مکان تاکسی بگیرید.استارتاپ اسنپ

یکی از مشکلاتی که در رابطه با تاکسی گرفتن برای خانم‌ها ذکر نمودیم، در رابطه تاکسی‌هایی بود که توسط سازمان تاکسی‌رانی کدهایی را دارند.
خوشبختانه در اسنپ نیز این امتیاز برای تاکسی‌های دارای اسنپ وجود دارند.
بنابراین به راحتی تنها و با خیال آسوده می‌توانید این نوع تاکسی را برای مسیر خود انتخاب نمایید.

سؤالی که ممکن است برای کاربرانی که در حال مطالعه این مطلب می‌باشند پیش آید،
در رابطه با ضریب اطمینان راننده‌های تاکسی آن خواهد بود.

خوشبختانه اسنپ دارای راننده‌های خانم و آقا می‌باشد. اما باز هم در این رابطه باید گفت نه تنها در مورد راننده‌های تاکسی اسنپ، بلکه در رابطه با سایر راننده‌های شرکت‌های تاکسی رانی، هیچ تضمین حتمی در رابطه با راننده‌ها نمی‌توان داد.

اما در هر دو شرکت، در رابطه با پیگیری شکایات رانندگان، امکان بررسی وجود خواهد داشت و می‌توان این موارد را به راحتی پیگیری نمود و در صورت داشتن شکایت، حتماً به این موارد رسیدگی خواهد شد. استارتاپ اسنپ در این رابطه در حال گسترش ضوابط جدید است.

خواندن  استارتاپ های موفق جهانی

رقابت با استارتاپ اسنپ

رقابت در هر کاری سخت است. خصوصاً زمانی که قرار است ما با شرکت‌های بزرگ رقابت نماییم. به‌هرحال به علت ایده اولیه این نوع استارتاپ و همچنین تازگی آن برای مردم جا افتاده‌تر از سایر استارتاپ‌ها می‌باشد به همین دلیل جا باز کردن در بین مردم کمی سخت خواهد بود.

راه برای شما تا حدودی با توجه به اعتماد سازی و شناخته شدن استارتاپ اسنپ باز است. اما باز هم رقابت برای شما معنای خاص خود را خواهد داشت و نمی‌توان این رقابت را بسیار آسان در نظر داشت.

گرچه در هر کاری اگر بخواهید با این طرز فکر جلو برویم، نباید هیچ شغلی را مناسب و همچنین قابل رقابت دانست. شرکت‌هایی همچون سامسونگ ، ال جی و … اگر قرار به طرز فکر این گونه داشتند، هرگز پیشرفت نمی‌نمودند.

بنابراین شما می‌توانید دو استارتاپی باشید که در کنار یکدیگر در حال رشد می‌باشید و هر کدام از شما که بتوانید خدمات بهتری را ارائه نمایید، رقبای خود را شکست خواهید داد. پس همه چیز را می‌توان به عملکردها نسبت داد، و تفاوتی ندارد رقیبی داشته باشید  و یا اینکه نداشته باشید. استارتاپ اسنپ اگر اهداف خود را گم کند رقبای زیادی ظاهر شده و از او به زودی پیش خواهند افتاد.


بیشتر بخوانید:

مهارت مدیریت زندگی را فرا بگیرید و بهره وری زمان خود را بالا ببرید
۱۵ راه برای تغییر افکار و تغییر زندگی شما
زنان کارآفرین اصطلاحی که برای برخی عجیب است
کوچ از کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین
هدف‌‌ گذاری به سبک بانجی جامپینگ
خلاقیت از تهران تا اشتوتگارت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.