راز موفقیت بزرگان با ۳ تکنیک طلایی

راز موفقیت
راز موفقیت در باور کردن خود است. تکنیک‌هایی وجود دارد که بارها و بارها آنها را شنیده‌ایم و به راحتی از کنار آنها گذشته‌ایم.
در این مقاله شما را با ۳ تکنیک برای رسیدن به باور، آشنا می‌کنیم.

راز موفقیت برای هر شخص متفاوت است و بستگی به مهارت ها، علایق و خیلی از پارامترهای دیگر دارد.


شاید حالا با شنیدن این موارد پیش
خود بگویید پس دیگر نمی‌توانم افراد موفق را الگو قرار دهم! اتفاقا بر عکس حرف ما این است که این فقط درصد کمی از راز موفقیت است. در دریای کسب و کار و زندگی شخصی افراد موفق، راز موفقیت آنها مثل کوه‌هایی از یخ فقط نوک آنها از آب بیرون است. پس شما هم با ما همراه شوید تا ۳ تکنیک طلایی برای موفقیت را برسی کنیم.

راز موفقیت در شور و انگیزه 

حتما برای شما هم پیش آمده که برای شروع یک کار انرژی زیادی دارید اما بعد از گذشت چندین روز و یا هفته و ماه دیگر آن شور و اشتیاق سابق را برای ادامه ندارید. چه شده؟ چه اتفاقی افتاده؟! آن همه شور و اشتیاق کجا رفته؟ دوستان عزیزم پیش از هر چیز باید بدانید که شور و انگیزه را می‌توان حفظ کرد.

خواندن  5 سوالی که می تواند به شما کمک کند تا به زندگی رویایی و ایده آل خود دست پیدا کنید

 

مردم اغلب می گویند که انگیزه دوام ندارد. خب، حمام کردن هم همینطور است. به همین دلیل است که توصیه می کنند هر روز انجامش دهید.

زیگ زیگلار نویسنده، سخنران و فروشنده آمریکایی

 

راز موفقیت در داشتن و بعد تداوم علاقه و انگیزه شما است. مهمترین کار قبل از شروع انتخاب کسب و کار و یا هر چیز دیگر این است که احساس درونی خود نسبت به آن کار را بسنجید و میزان علاقه خود را پیدا کنید. جواب سوال زیر بسیار مهم است که به هدف مورد نظر خود علاقه دارید یا نه. وقتی کاری به شما محول می‌شود از انجام آن طفره می‌روید و یا با بی میلی کار می‌کنید؟

اگر جواب شما مثبت است این کار را دیگر انجام ندهید! در صورتی که به درآمد کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید نیاز دارید پس از همین درآمد هر چند کم باشد برای ساخت کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنید. سعی کنید با دیدن فیلم‌ های انگیزشی و کلیپ های انگیزشی و همینطور آهنگ های انگیزشی خود را شارژ کنید.

روابط خود با افراد مثبت را افزایش بدهید و بلعکس از افراد زامبی دوری کنید!
برای شناسایی افراد زامبی مقاله
مراقب زامبی‌های کسب و کار باشید! را توصیه می‌کنم بخونید.

راز موفقیت در عبور از ترس

ترس یکی از مواردی است که باعث توقف شما در راه رسیدن به موفقیت می‌شود. پس چه کنیم؟خیلی ساده باید از ترس خود عبور کنیم!

عبور از ترس
البته به شما حق می‌دهم اما ترس دقیقا مثل یک نقاشی سه بعدی خیابانی است که وقتی به آن نزدیک می‌شوید و از روی آن رد می‎شوید تازه متوجه می‌شوید که چیزی وجود نداشته فقط یک نقاشی بر روی زمین بوده است.

خواندن  حفظ انگیزه با 8 راهکار ساده و کاملا کاربردی

 

ترس ها، چیزی بیشتر از تصوری ذهنی نیستند.

ناپلئون هیل

 

پس وقتش رسیده دیوار خیالی ترس خود را خراب کنیم. به عنوان مثال اگر قرار است سایت خود را راه اندازی کنید چرا شروع نمی‌کنید؟ دقیقا مشخص کنید از کدام مرحله می‌ترسید و چرا می‌ترسید؟ بعد از اینکه مشخص کردید وقت عمل کردن است.
اینجاست که باید با ترس خود روبرو شوید.

روبرو شدن با ترس

در اولین مرحله باید نام سایت خود را انتخاب کنید همین الان یک قلم و کاغذ بردارید و با سرچ در اینترنت حداکثر در یک فرصت ۳ روزه با تحقیق نام دامین(دامنه) خود را انتخاب کنید و ثبت کنید.

البته باید نکات ظریف در انتخاب دامنه را رعایت کنید. این فقط یک مثال بود؛ شما می‌توانید برای هر مرحله ای در کار و زندگی خود به همین روش عمل کنید. یعنی یک محدوده زمانی تعیین کنید و خود را مجبور کنید که در این مدت حتما کار را به انجام برسانید.

راز موفقیت در تخیل

تخیل یکی از رازهایی است که بزرگان از آن نهایت استفاده را برده‌اند. اگر قرار بود همه چیز از اول با منطق پیش برود شاید امروز من و شما هنوز باید با دود و آتش آن هم از فاصله حداکثر چند کیلومتری به یکیدگر پیام می‌دادیم. 🙂

 

تخیل مهمتر از دانش است. زیرا دانش محدود بوده اما تخیل تمام جهان را در بر می گیرد.

آلبرت اینشتین

 

شما با تخیل خود می‌توانید راز بزرگان را درک کنید. هر چیزی که در این دنیا وجود دارد یک روز فقط یک تخیل خنده دار بوده است. تمام چیزهایی که در فیلم های قدیمی به عنوان یک فیلم تخیلی به آن نگاه می‌شد با پیشرفت علم به واقعیت پیوسته و یا به آن خیلی نزدیک است.
تخیل

خواندن  مثبت اندیشی و 8 گام برای رسیدن به موفقیت نامحدود

ذهن خود را آزاد کنید!
برای تخیل خود هیچ حد و مرزی قائل نشوید تا ذهن شما به پرواز در آید. باور کنید که تخیل شما را به دنیایی اسرار آمیز می‌برد که در آنجا شما چیزهایی را می‌بینید و درک می‌کنید که تا به حال ندیده‌اید!

اشتباه نکنید منظور من از تخیل این نیست که لم داده و به چیزهای بی ارزش فکر کنید بلکه با پرنده ذهن خود بر روی موضوعی تمرکز کنید و با ایده گرفتن از موارد مشابه یک مساله را حل کنید.
شاید باور نکنید اما این روش انیشتین برای حل مسائل بوده است!

اگر با شعرا کمی برخورد کرده باشید می‌بینید که به یکباره در ذهن خود ده‌ها بیت را پشت سر هم می‌سرایند!
دوستان عزیزم بیایید ما هم موسیقی و شعر زندگی خود را با تخیل مثبت به یکباره رشد دهیم.

منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.


بیشتر بخوانید:

در مسیر هدف با تکنیک ترمز ABS
آموزش هدف گذاری با ۹ گام عملی
بالا بردن اعتماد به ‌نفس با ۷ تکنیک سریع و عملی
۱۵ وب سایت آموزش آنلاین رایگان که هر کارآفرینی باید از آن‌ها بازدید کند
فریاد خدا، بگذار کار تو فریاد تو باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.