۵ تکنیک که آتشفشان انگیزشی شما را روشن نگه می‌دارد

 

تکنیک انگیزشی
در این مقاله با ۵ تکنیک انگیزشی آشنا می‌شوید که البته شاید با برخی آشنا باشید. انگیزشی اصطلاحی که پشت هر کلمه قرار می‌گیرد باعث می‌شود نیروی شما چند برابر شود. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید انگیزه خود را بیشتر تقویت کنید.
در شروع هر کاری ما با آتشفشانی از انگیزه قصد داریم تا به هدف خود برسیم اما بعد از گذشت مدتی این آتشفشان خاموش می‌شود. چرا؟

یک کلمه می‌تواند کوه آتشفشان فکر انسان را خاموش و سرد، و یا باعث فوران گدازه‌های آن شود. این قدرت کلمات است که اکثر افراد به این مورد مهم توجهی ندارند. با ما همراه شوید تا با چند تکنیک‌ انگیزشی از کوه آتشفشان خاموش شما یک کوه پر از فوران بسازیم که برای شما همه چیز را از جمله ثروت، موفقیت و ارتباطات را قوی تر و زیباتر خواهد کرد.

جملات انگیزشی شخصی بسازید

امروزه دیگر کمتر کتابی را می‌بینیم که در مورد تکنیک انگیزشی جملات تاکیدی مثبت صحبتی نکرده باشد. این نشان‌دهنده قدرت بسیار زیاد این تکنیک است. سعی کنید برای خود کلمات و اصطلاحات انگیزشی شخصی تعریف کرده و در حین انجام کارها با خودتان تکرار کنید.

مثلا به خود بگویید که “من برنده‌ام” و این را روزانه با خود زمزمه کنید. طبق تحقیقات انجام شده انسان روزانه مقدار زیادی از حافظه خود را صرف گفتگوی درونی با خود می‌کند، به ویژه زمانی که تنها هستید.

خوب ما باید از این حالت نهایت استفاده را ببریم. می‌توانیم از قبل برای این حالت برنامه ریزی کنیم و اصطلاحاتی را درست کنیم و در گفتگوی درونی آنها را تکرار کنیم. 

مثبت‌ها را با منفی‌ها جمع کنید

انگیزشی ترین بهانه برای ما خود دنیاست با همه چیزش! هر چه می‌توانید از هر چیزی مثبت آن را انتخاب کنید و جمع کنید.
البته حق با شما هست همیشه دنیا باب میل شما نیست، اما هنر شما این هست که گل را با خارش بپذیرید.

خواندن  چطور می‌توان یک برنامه‌ریزی جامع برای زندگی ایجاد کرد؟
کافی هست بدانید که  خدا دنیا را خط کشی نکرده و نیافریده! 


ما انسان‌ها همیشه به دنبال جدا کردن خوب از بد هستیم و همه چیز را می‌خواهیم از هم جدا کنیم.
اما دنیای ما همه چیز را با هم و در کنار هم دارد. زشت و زیبا، سفید و سیاه و خیلی مثال‌های دیگر همگی به ما می‌گویند ما با هم هستیم و یکدیگر را برای شما معنی می‌کنیم.

ببینید دوستان من خداوند کائنات را طوری آفریده و تنظیم کرده تا سختی‌هایی بر سر راه من و شما قرار بدهد تا همان سختی‌ها باعث پیشرفت و مقاوم شدن ما بشوند.

اگر توجه کنید افرادی که در برابر سختی‌ها زود جا می‌زنند به جایی نمی‌رسند؛ نه در ثروت و نه در جایگاه‌های دیگر! پس به استقبال سختی‌ها بروید و دید خود را نسبت به آن‌ها تغییر دهید. پس این تکنیک انگیزشی را تمرین کنید و همه چیز را با هم ببینید، این تکنیک دید شما را نسبت به دنیا عوض می‌کند.

تکنیک انگیزشی شروع کردن بهترین است

وقتی آتشفشان انگیزشی شما فروکش می‌کند و سرد می‌شود شما وارد یک رکود روحی می‌شوید! حتما می‌پرسید علامت‌هایش چیست؟ همین که می‌گویید حوصله ندارم در واقع می‌گویید انگیزه ندارم. امشب مهمان داریم اما من حوصله ندارم منزل را مرتب کنم.

می‌دانم که باید کتاب بخوانم اما حوصله ندارم. به جای فعالیت، بیشتر اوقات در خواب هستید و یا خواب آلود هستید. و کلی مثال دیگر که حتما خودتان می‌توانید بسازید. با یک مثال شما بهتر متوجه می‌شوید که چطور برای خود انگیزه درست کنید.
با درشکه سواری چطورید؟! فرض می‌کنیم شما یک درشکه چی هستید اما اسب خودتون پشت گاری بستید!
انگیزشی
بعد هم منتظر هستید تا حرکت کنید! به نظر شما درشکه کی حرکت می‌کنه؟ آفرین هیچ وقت.
حالا کافی هست که بدونیم شروع کردن(قدم اول) اسب و انگیزه ما درشکه هست.

خواندن  کلیپ انگیزشی امید به خالق کائنات

پس برای اینکه درشکه شما تکونی بخوره اول باید اسب رو وادار به حرکت کنید. دیگه حرف زدن کافیه و منتظر روزی نباشید که انگیزه پیدا کنید حرکت کنید تا انگیزه پشت سر شما حرکت کنه! باز هم که نشستین بلند شید و قدم اول محکم بردارید. شاید به جرات بتوان گفت که تکنیک انگیزشی شروع کردن و برداشتن قدم اول مهم‌ترین تکنیک است.

اولین قدم را با ایمان بردارید نیازی نیست که تمام راه پله را ببینید ,
کافیست که نخستین قدم را بردارید.

مارتین لوتر کینگ

 

تکنیک انگیزشی تصویر سازی

یکی از علت‌هایی که باعث می‌شود شما بعد از مدتی انگیزه خود را از دست بدهید این است که اهداف خود را فراموش می‌کنید. بله به همین سادگی انسان موجودی فراموشکار هست.

چطور انگیزه پیدا کنیم؟
بهترین تکنیک انگیزشی ساخت تابلو آرزوها و نگاه کردن روزانه و یا هر از چند روزی به آن است. در واقع آن چیزی که در قانون جذب برای شما گفته شده است که تابلو آرزوهای خود را بسازید اولین هدفش زنده نگه داشتن انگیزه شما تا رسیدن به اهداف است.
Wish boardپس از همین حالا شروع کنید و به خود بگویید اگر من این مسیر طی کنم و این کارها رو انجام بدم به چه چیزهایی می‌رسم؟
همون اهداف لیست کنید و تصاویر خودتون کنار هم قرار دهید و تابلو خود را بسازید تا هر بار که به آن نگاه می‌کنید به صورت ناخودآگاه یک تلنگر برای حفظ انگیزه شما باشد. دیگر جایی برای بحث و انجام ندادن این تکنیک انگیزشی نیست، همین حالا برای شروع تابلو آرزوهای خود را در کامپیوتر و یا موبایل خود درست کنید. در اولین فرصت پرینت بگیرید و تابلو فیزیکی خود را هم بسازید.

خواندن  سراب ثروت ، وقتی هرم فرو می‌ریزد!

معدن انگیزه خود را کشف کنید

دقیقا مثل کسانی که در معدن به دنبال کشف طلا هستند، شما هم باید رگه‌های انگیزه در وجود خود را کشف کنید.

               هیچ وقت منتظر این نباشید تا انگیزه پیدا کنید بلکه برای خود انگیزه سازی کنید.


تنها کسانی به موفقیت می‌رسند که بتوانند خود را از نظر روحی شارژ کنند و خود را از نظر انگیزشی مجهز کنند.
فراموش نکنید که در این مقاله قصد ما این است که طبق این ۵ تکنیک انگیزشی سطح انگیزه خود را به بالاترین درجه برسانید.

باید بدانید همانطور که یک معدن و چاه نفت ماندگار نیست رگه‌های انگیزه شما نیز برای همیشه ماندگار نیست! شاید بسته به شخصیت و دیدگاه شما انگیزه شما چند ساعت، یک روز و یا یک هفته و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.

پس از شما می‌خواهم تا به یک کاشف حرفه‌ای انگیزه درونی تبدیل شوید و اجازه ندهید نوار قلب انگیزه شما به سمت خط ممتد پیش برود. برای حفظ انگیزه خود تلاش کنید هیچ وقت متوقف نشوید. مرگ انگیزه متوقف شدن است پس حرکت کنید. اگر شما هم تکنیک انگیزشی سراغ دارید و به صورت شخصی تجربه مفیدی برای شما داشته حتما با ما در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

هدف‌گذاری روی ماسه‌های روان، ۵ اشتباه بزرگی که نباید مرتکب آن شوید!
۳ نکته برای موفقیت در زمانی که اولین ایده شما جوانه زده است
تحریک انگیزه با ۱۰ راه عملی در زمانی که آن را احساس نمی‌کنید.
هدف بقا کسب و کار، ۳ قانونی که باید از پنگوئن‌ها یاد بگیریم!
فریاد خدا، بگذار کار تو فریاد تو باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.