استارتاپ شیائومی یکی از استارتاپ های موفق دنیا

استارتاپ شیائومی

استارتاپ شیائومی یکی از استارتاپ های موفق دنیا است این شرکت چینی شاید با اسم و رسمی کوچک اما آهسته و پیوسته در حال فتح بازار گوشی‌های هوشمند در دنیا است.

استارتاپی که در این مقاله قصد مطرح کردن و توضیح دادن در رابطه با آن را داریم. این استارتاپ شاید برای همه افراد نام آشنا نباشد و یا حتی نمی‌دانند غیر از گوشی‌هایی که در بازار وجود دارند و همچنین برای تمامی کاربران شناخته شده یا به اصطلاح برند هستند، نوع دیگری از گوشی ها و برند‌ها به نام شیائومی وجود دارد.

شیائومی نوعی گوشی هوشمند است که در ابتدا یک استارتاپ محسوب می‌گردید و امروزه به یکی از استارتاپ های موفق دنیا بدل شده است.
شیائومی در عرض ۴ سال توانست گوی رقیبان را بدزند و به یکی از شرکت‌های موفق در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند مبدل شود.

اگر مطالب قبلی ما را مطالعه نموده باشید شاید این سخن برایتان تکراری به نظر برسد اما واقعیت این است که همیشه در تمامی استارتاپ ها و کارهای موفق دنیا، افرادی که توانسته‌اند خدمات منحصر به فرد را ارائه دهند، موفقیت هایی را به دست آورده اند و خود را مطرح نموده اند.

تفاوتی که البته با نیازسنجی همه افراد و مخاطبان صورت می‌پذیرد و خود را مطابقت می‌دهند. شیائومی  یکی از استارتاپ هایی است که به خوبی از عهده این کار برآمد و همین مسئله موجب گردید تا به استارتاپ موفقی در کمترین زمان تبدیل گردد.
امروزه این استارتاپ قابل رقابت با شرکت‌های بزرگ و استارتاپ های قدرتمند در سراسر دنیا می‌باشد.

راز موفقیت شیائومی

امروزه در سراسر دنیا گوشی‌های هوشمند جای خود را در بین تمامی افراد حتی کودکان و یا افرادی که سواد آن‌چنانی ندارند باز نموده است.
به همین دلیل، نقش این شبکه‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت و یا اینکه نمی‌توان نسبت به این موضوع بی‌اهمیت بود.
پشتیبانی و حمایت از شبکه‌هایی که افراد نیازمند به آن می‌باشند و همچنین منطبق کردن آن‌ها با عملکرد گوشی‌های هوشمند را می‌توان از علل موفقیت این استارتاپ دانست.

خواندن  رسیدن به آرزوهای بزرگ فقط با 4 تکنیک ترک ساحل امن

شاید در یک کلام بتوان گفت همسو شدن و حرکت در جهت تکنولوژی را بتوان علت موفقیت این استارتاپ دانست زیرا سرعت علم در سراسر دنیا بسیار زیاد شده است و به همین دلیل، شاید منطبق کردن خود با آن کمی سخت باشد.

در این راه استارتاپ های موفق دنیا هستند که می‌توانند به خوبی از عهده این انطباق بر آیند. نوعی به روز بودن در رابطه با انطباق این شبکه ها وجود دارد که موجب جلب رضایت می گردد. از علت‌های موفقیت دیگری که می‌توان برای این نوع استارتاپ نام برد، پاسخ گویی و به روز رسانی های هفتگی و همیشگی این استارتاپ است.

بسیار مهم است که شما به کاربران خود اهمیت دهید و یا اینکه به روز باشید. زیرا همان‌طور که ذکر گردید سرعت تکنولوژی بسیار بالا رفته است و به همین دلیل شاید جا ماندن از این سرعت به ضرر هر کسی تمام شود.

اینکه شما کاربر باشید و یا تولید کننده، خیلی به لحاظ منفعتی تفاوتی نداشته باشد. از فرمول های دیگری که این نوع استارتاپ برای موفقیت از آن استفاده نمود، کیفیت بالا می باشد. بهتر است جای دوری نرویم و از خودتان آغاز نماییم.

تبلیغات دهان به دهان راه میان برد شیائومی

شما به تبلیغاتی که در شبکه های مختلف برای یک محصول مشاهده می نمایید اعتماد بیشتری را دارید یا چنانچه دوست و یا از اعضای خانواده شما محصولی را خریداری نموده باشند و از آن محصول احساس رضایت نمایند؟تبلیغات دهان به دهان

طبیعت ما انسان‌ها این است که برای حرف اعضای خانواده خود احترام بیشتری را قائل می‌باشیم و یا بهتر بگوییم بیشتر اعتماد می‌نماییم.
گرچه تبلیغات در رسانه‌ها و شبکه های ارتباطی مختلف جهت آشنایی بسیار می‌تواند مفید واقع گردد، اما در عین حال تنها عاملی که می‌تواند شما را بسیار جذب یک محصول نماید، کیفیت آن است.
برای شما که اعضای خانواده‌تان محصولی را خریداری نموده‌اند و از کیفیت آن کاملاً رضایت دارند، این تبلیغ دهان به دهان می‌تواند مشتریان زیادی را برای شرکت جذب نماید.

خواندن  قانون جذب بدون شک!

از فاکتورهای دیگری که شرکت شیائومی بسیار به خوبی از آن استفاده نموده است، فاکتور قیمت است.
ما انسان‌ها به طور طبیعی مایل هستیم با کمترین هزینه ، بهترین محصول را خریداری نماییم.
شیائومی به خوبی از این موضوع آگاه است و به درستی می‌داند که چگونه می‌تواند از این طریق مشتریان خود را جذب نماید.

اگر استارتاپ شیائومی واقعاً جزء استارتاپ های موفق دنیا است چرا محصولاتی در ایران ندارد؟

پاسخ به این سؤال شاید با حدس و گمان همراه باشد و در این مورد نمی‌توان به درستی اظهارنظر نمود.
اما چیزی که همه ما می‌دانیم و کاملاً مشخص است، در رابطه با بازار عرضه و تقاضا می باشد.

در نظر داشته باشید که همیشه چنانچه تقاضایی وجود داشته باشد، بازار نیز بر حسب همان تقاضا محصولات را خریداری می‌نماید. شاید از دلایلی که در ایران، شیائومی نتوانسته است جای خود را باز نماید و یا اصولاً فروشی داشته باشد را بتوان در نحوه عرضه کم این محصول در ایران دانست.

یا یکی از دلایلی دیگری که می‌توان برای آن ذکر نمود شاید در رابطه با تصور بدی است که ایرانیان در رابطه با اجناس این محصولات چینی دارند. به همین دلیل واردکنندگان تلفن همراه شاید حاضر به ریسک در این زمینه نباشند.

موضوع دیگری که در رابطه با شرکت شیائومی و همچنین محصولات آن قابل‌ذکر است، در رابطه با رقابت های بالا در این زمینه می باشد. از جمله استارتاپ های موفق دنیا که بسیار شناخته شده و پیشرو در تکنولوژی می‌باشند شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند می‌باشند.
قابل تصور است که به دلیل شناخته شدن شرکت های بزرگ، تولید کننده تلفن های هوشمندی همچون سامسونگ، اپل، و… که جای خود را در کل دنیا باز نموده اند و طرفداران و خریداران خاص خود را دارند، و طبیعی است که رقابت با این دسته شرکت ها کار آسانی نخواهد بود.

خواندن  چگونه بر رقیبان خود پیروز شویم؟ 6 تکنیک رقابت و پیروزی را بشناسید

مشکلات استارتاپ های جهانی

همچنین در رابطه با روابط کشورها و با توجه به قانون و مقراراتی که کشورهای مختلف برای واردات و یا صادرات دارند، در بسیاری موارد ممکن است دست رقیبان را ببندد و همین مسئله موجب کم عرضه شدن این محصولات شود.

در هر صورت با تمام موفقیت هایی که می توان در رابطه با استارتاپ شیائومی ذکر نمود، در عین حال همانند هر کار و استارتاپ دیگر، این شرکت نیز با مشکلات خاص خود دست به گریبان بوده است و همین مسئله موجب گردیده شاید آن طور که باید و شاید شاهد پیشرفت این نوع از استارتاپ در سراسر دنیا نباشیم.
فراموش نکنید قرار گرفتن در بین استارتاپ های موفق دنیا کار آسانی نیست اما با برنامه ریزی هدفمند و تلاش زیاد قابل دسترسی است.
به امید روزی که استارتاپ های ایرانی هم در دنیا بدرخشند، البته این شدنی است به شرط حمایت من و شما. مشتاقانه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.


بیشتر بخوانید:

کار آفرین هرگز بازنشسته نمی‌شود
استیون هاوکینگ ، دیگر حق ندارید بهانه بیاورید!
الگوهای رفتاری و فرا برنامه مردم را چطور می‌توان تشخیص داد
دریای پول زیر پای تو!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.